Základný pohľad na telo pri hladovaní

Telo sa snaží pri hladovaní prispôsobiť danému stavu. Dostať sa prirodzene do rovnováhy. Pri vylúčení akejkoľvek stravy okrem vody je možné pre zachovanie života rovnováhu docieliť len tak, že telo začne postupne stravovať zásoby energie a látok, ktoré sú na úrovni trávenia, neskôr na úrovni tuku a ďalej všetkého ostatného, čo sa v tele nachádza. V prvom rade stravuje telo pre neho nepotrebné časti, čiže časti postrádateľné. Až po určitom čase dochádza k stravovaniu aj tých potrebných do nejakej mieri nepostrádateľných častí tela od tých menej po viac nepostrádateľné. Nakoniec, ak telo neprejde do iného režimu stravovania a začne tráviť časti, ktoré nutne potrebuje pre život, môže nastať smrť.

Okrem vylúčenia tuhej stravy a prijímania len vody(najlepšie destilovanej-čistej H2O) , je pre telo potrebné sa vysporadúvať s pochodmi počas hladovania a spracovávaním toxínov. Každodenné saunovanie, dlhé prechádzky čistou prírodou, klystír(očista hrubého čreva), očista jazyka, môže byť pre telo cenná pomôcka. Ďalej je tu k dispozícii prirodzená očista cez derivačný kúpeľ, prípadne urinoterapia pre podporu procesu acidózy. 

Pri hladovani by sa mal hladujúci pripraviť na vychádzanie rôznych druhov parazitov hlavne sídliacich v hrubom čreve, ktorí väčšinou vychádzajú po prvej alebo druhej acidóze.