Rýchly návod


Rýchly návod je určený pre tých, čo už majú s hladovaním skúsenosti.

Začiatočníkom doporučujem preštudovať celú stránku hladovanie.sk.

Príprava  na hladovku

Ako dlho budeme hladovať, tak dlho by sme sa mali pripravovať. Príprava spočíva vo vylúčení ťažšie stráviteľnej stravy ako mäso, údeniny... Ďalej je možné používať stravu a pomôcky na prečistenie trávenia. Vláknina, väčšie množstvo vody a klystír. Poslednú 1/7 časť prípravy doporučujem prijímať len šťavy najlepšie čerstvé, ktoré zaručia prečistenie, zjemnenie ale aj povzbudenie tela a psychiky. Viac informácii o príprave


Hladovanie

Počas hladovania prijímame len vodu. Pre intenzívnejšie prečistenie vodu destilovanú alebo upravenú osmózovým filtrom. Destilovaná voda by mala byť upravená destilačným prístrojom pre prípravu pitnej vody. Ak prijmeme počas hladovania niečo iné ako čistú vodu, telo neprejde do samostravovacieho režimu a prejde do podvýživy, ktorá je dlhodobejšie zdraviu nebezpečná.

Počas hladovania čerpá telo energiu z tela hlavne vo forme ketónov spaľovaním tuku.

Táto forma energie sa ale v tele vytvára oveľa pomalšie ako pri bežnom stravovaní. Preto je potrebné rátať a rešpektovať prirodzené spomalenie všetkých procesov. Ak nerešpektujeme spomalenie, môže dôjsť k rýchlejšiemu spotrebovávaniu glykogénu a tým sa telo začne stravovať viac zo svalov ako z tuku a iných usadenín. To môže znamenať nežiadúci úbytok svalovej hmoty pred tukovou. 

Pre lepšie vyčistenie je potrebné telu pomôcť.

Klystír pre očistu hrubého čreva. Čistenie jazyka pre podporu žalúdka. Derivačný kúpeľ pre efektívnejšiu očistu toxínov. Dlhé prechádzky a hlboké dýchanie pre podporu očisťovania kožou a podporu ľadvín. Saunovanie pre podporu očisťovania od toxínov. Psychická a fyzická pohoda pre podporu celého procesu. Je možné použiť tiež urinoterapiu pre podporu celého tela a jeho očistných procesov.

Viac info

Rozbeh po hladovke

Hladovka zastaví úplne činnosť trávenia. Stav je veľmi podobný stavu dieťaťa po narodení. Rozbeh by mal vyzerať podobne ako pripravujeme dieťa na tuhú stravu. Rozbeh dieťaťa je väčšinou rozdelený na jeden rok. Prvý pol rok pije mlieko a druhý sa pripravuje na tuhú stravu. Dieťa ale potrebuje rásť, čo dospelý už nepotrebuje, takže prvú časť rozbehu miesto materského mlieka môžeme podávať jemnú zeleninu.Koľko dní hladujeme, toľko dní sme v rozbehu. Polovicu rozbehu prijímame jemnú zeleninu v primeranom množstve, druhú polovicu rozdelíme na tri časti: bielkoviny, tuky a cukry. 

Viac info

Doporučený jedálniček po 7-dňovej hladovke:

pri kratšej alebo dlhšej hladovke prispôsobiť aj dĺžku rozbehu

1-3 deň zelenina, najlepšie koreňová(mrkva, petržlen, zemiak) - uvariť a rozmixovať. Prvý deň tak pol deci ráno, obed, večera(približne na 60kg váhy tela). Druhý deň o tretinu viac a tretí o ďalšiu tretinu. Na tretí deň je možné jesť častejšie ako tri-krát denne, ale denné množstvo je potrebné dodržať. Každý deň je možné vymeniť jeden druh zeleniny za iný. (brokolica, pór, kaleráb). Jedlo pripravovať prvé dva dni bez soli s trochou rasce. Tretí deň pridať štipku soli. 

4. deň - bielkoviny. K varenej zelenine pridať žĺtko, fazuľu, šošovicu, tofu alebo niečo čo obsahuje bielkovinu - len jeden druh. Množstvo asi 6 fazúľ na jedno jedlo. Strukoviny zbaviť šupiek a použiť len vnútro. 

5. deň - tuky - restovaná zelenina s maslom alebo na olivovom oleji

6. deň - cukor - obilninová kaša s medom, varené ovocie plus môže byť jedno jedlo podobné 5. dňu

7. deň už je možné jesť čokoľvek, čo sme jedli prvých 6 dní, ale pozor na množstvo, dôležité je sa neprejsť alebo nepocítiť tlak v žalúdku